BREAKING

0

Sony Press Event live @MWC 2012

20:28 Pra… kjo ishte. Tani digitallife.gr rend për të bërë “hands-on”!

20:27 Sony bëhet gati të shaq në tv fushatën e saj më të rëndësishme reklamuese.

20:24 Xperia U do të disponoj procesor dual-core 1GHz, ekran 3,5 inç, kamera 5MP, dhe elementi I saj “transparent”do të përshtatet tek foto që do shihni ose tek ngyrat që ju preferoni. Do të qarkullojë bashkë me “P”, brënda tremujorit të dytë të vitit 2012

20:23 Ka SmartDock-un e saj, NFC, dhe do të disponohet në tre ngjyra dhe do të qarkullojë në tremujorin e dytë të 2012.

20:20 Xperia P është smartphone i parë që do të ketë ekranin White Magic të kompanisë sony, për shikim të shkëlqyer edhe nën rrezet e diellit.

20120226_192040

20:19 Po flet për Sony Xperia S… behet fajlë për atë që keni parë tek hands –on që ka ju ka mundësuar digitallife.gr, që mos ta harrojmë sigurisht.

20:15 P dhe U kanë të njëjtën dizajn por madhësi të ndryshme thotë CMO Steve Walker dhe duket I entusiazmuar me “elementin transparent” të telefonave.

20120226_191441

20:14 Xperia Ion do të disponohet edhe në vendet e tjera përveç SHBA, Xperia P dhe U në duart e  z. Nordbert.

sSony-MWC_4

20:11 Pas skenës është z. Bert Nordbert që na fton të “Play, Watch, Listen, Create” me Smartphone-t e reja Xperia. Dallimi me konkurentët e saj është përmbajtja që mund të ofroj.

220120226_191005

20:08 Sony është një, por shërbimet e saj për përdoruesit janë të shumta, gjë që vetëm Sony mund ta bëjë

20:07 Z. Hirai flet për qëllimet e Sony Mobile

20:04 Dhe natyrisht dhe CEO i ri i Kompanisë, z. Kaz Hirai

Kaz-Hirai

20:03 Në skenë Bert NordBert, President dhe njëherazi CEO i Sony Mobile Communications

20120226_190304

20:02 Dhe po fillojmë me një promo video të PSVita…

19:52 Pothuajse po kalonë një ore dhe ende nuk kemi parë asgjë. Sony mendon se truket e Apple-it mund ti bëjë kushdo. Edhe anije kozmike të lançonin nuk do të vononin kaq shumë…

Sony-MWC_3

sSony-MWC_2

19:30

Dhe… jemi gati për të ndjekur se çfarë ka për të na treguar sontë Sony (mirë degjuat, Sony dhe jo Sony Ericsson). Tek Sony Press Event gjëndet Aggelos Sfakianakis, Vaggelis Ksanthakis edhe Flavio Piccioli. Përfaqësuesit e shtypit e kanë pushtuar sallën. Madje Sony, ka deklaruar se ka detyruar skuadrat e saj të marrëdhënjeve me publikun të mos jenë prezente në sallë, por ta ndjekin atë në livestream nga blog-u i kompanisë, gjë që nëse dëshironi mund ta bëni edhe ju nëse klikoni këtu.

Dy digitallife-rs do të transmetojnë për ju minut pas minuti prezantimin e pajisjeve të kompanisë Japoneze dhe tek ky post do të mund të shihni gradualisht pikat më interesante të intervistës për shtyp.

0 Comment