BREAKING

Author Archive : Aldo Rama
0
motorola-ics-webtop

Motorola shfaq tek Droid Razr Ice Cream Sandwich-in dhe Webtop-in

by Aldo Rama Droid Razr mund të ketë ende Android Gingerbread-in, por Motorola na jep një shije të parë sesi do të ngjajë celulari kur të disponoj sistemin operativ e shumëdëshiruar Ice Cream Sandwich. Më konkretisht, kompania publikoi disa video në faqen Japoneze, të cilat shfaqin funksione të ndryshme të celularit kur të disponoj ICS. Gjithashtu prezanton edhe Webtop 3.0, […] 27 May 2012 at 08:04 pm
0
harry-potter-kinect

Një aventurë e paimagjinueshme për Kinect-in me Harry Potter-in, do të ofrohet në vjeshtë

by Aldo Rama Pjesa e parë e Harry Potter and the Deathly Hallows ofronte mbështetje për Kinect-in, por që kufizohej në një mënyrë të veçantë, dhe jo në lojën bazë. Por, duke filluar nga vjeshta, fansat e Harry Potter-it që disponojnë Xbox360 do të shijojnë një përvojë të këndshme. Loja Harry Potter for Kinect është një lojë ekskluzivisht […] 27 May 2012 at 06:00 pm
0
zte-kanzi

User interface 3D për pajisjet e ZTe-së që disponoj Ice Cream Sandwich

by Aldo Rama   Është e zakonshme që prodhuesit të “veshin” sistemin  operativ me “skins-at” e tyre, me justifikim se lehtësojnë përdoruesit, por kjo gjë ndodh sepse ata duan që të pajisjet e tyre të veçojnë nga ato të konkurrentëve. Në këtë mënyrë u fut në “lojë “ edhe ZTE-ja, që prezantoj zgjidhjen e saj. Më konkretisht bëhet […] 27 May 2012 at 04:30 pm
0
et-bluray

U bë publike si kopertina po ashtu edhe trailer-i për E.T në BluRay

by Aldo Rama Jashtëtokësori që ka qenë gjatë fëmijërisë tonë tepër i dashur për ne, po bëhet gati të rikthehet, por kësaj herë me një qartësi tepër të lartë. E sigurta nga ky lajm është se “Universal” do të ofroj një  paketë ku filmi do të ofrohet në Bluray dhe në DVD. Për sa i përket datës zyrtare […] 27 May 2012 at 03:00 pm
0
drs-armor-android-windows

Tableta me Android dhe Windows që janë tepër rezistente

by Aldo Rama Çfarë do të dëshironit nga një tabletë? Harduer të fuqishëm, shumë karakteristika teknike, sistem operativ me më tepër mbështetje? Shpesh herë harrojmë se tabletat janë pajisje “mobile” dhe si pasojë janë të ekspozuara çdo ditë ndaj rreziqeve. Por, tableta e reja të serisë Armor nga kompania DRS ofrojnë një mbrojtje ndaj rreziqeve si ato të: […] 27 May 2012 at 01:47 pm
0
rim-cut-down-jobs

Kompania Rim, ndoshta deri me 1 Qershor do të arrij deri në 2.000 shkurtime

by Aldo Rama Gjërat sa vijnë dhe përkeqësohen, akoma edhe për kompanitë e mëdha të teknologjisë. Sipas informacioneve të gazetës kanadeze Globe & Mail, kompania kanadeze Rim mesa duket do të pushoj nga puna deri në 2.000 punonjës deri me 1 Qershor. Por ka edhe me keq se kaq, sipas Reuters prodhuesi i Blackberry-it mund të arrij deri […] 26 May 2012 at 11:24 pm
0
steve-ballmer-80-inch-windows-8

Ο Steve Ballmer ka në zyrën e tij një kompjutër 80 inç që disponon Windows 8

by Aldo Rama Shumica e zyrave nëpër mure kanë të varura panorama, ose postera që tregojnë se me çfarë merret secila kompani. Unë personalisht kam pas varur një mbishkrimin që e kam hasur në një unazë. Por, Steve Ballmer bëri diçka krejt ndryshe, por jo dhe aq praktike. Ai vari në mur një kompjuter me ekran me prekje […] 26 May 2012 at 10:56 pm
0
skyrim-mounted-combat

Tani në Skyrim mund të luftoni mbi kalin tuaj

by Aldo Rama Kur hipni mbi kuaj në Skyrim, e vetmja gjë që mund të bëni është të udhëtoni dhe të ngjiteni nëpër shtigje që nuk kalohet lehtë. Kur përballeni me kundërshtarë duhet që të zbrisni që të ndesheni më to. Kjo gjë tashmë ka ndryshuar, sepse Bethesda ka vendosur të shtoj një tjetër karakteristikë tek loja që […] 26 May 2012 at 09:51 pm
0
sd-card

Ky burrë ka kapërdi një card SD që t’i shpëtoj burgut...

by Aldo Rama Cila mund të jetë arsyeja që dikush të kapërdi një kartë SD? Në rastin e një arsimtari 55vjeçarë nga Osaka, është sepse brenda kishte foto të nxjerra në mënyrë... ilegale. Manabu Wakita gjendej në një dyqan “anime” në lagjen Den Den të qytetit Japonez, kur përgjegjësit kuptuan se diçka e çuditshme se po ndodhte. Mesa […] 25 May 2012 at 11:27 pm
0
Athletes-stop-traffic-in-London

Atletet Sexy që ndaluan.... qarkullimin në qendrën e Londrës

by Aldo Rama Katër atlete të ekipit Olimpik Britanik të “beach volley-it” ndaluan qarkullimin pak orë më parë në zonën e Westminster-it në Londër, duke luajtur lojën e tyre të preferuar në një nga vendet më të frekuentuar të kryeqytetit Anglez. Fakti që vajzat u shfaqën në atë orë, në qendrën e Londrës, u bë me “qëllim”, që […] 25 May 2012 at 11:08 pm