BREAKING

TAG MWC 2012
0
Fira-Barcelona

Barcelona është gati për MWC. Me të vërtetë është?

by Aldo Rama Më shumë se 50.000 vizitorë e kanë vizituar Mobile World Congress në vitin 2011, dhe një numër i tillë pritet të jetë edhe këtë vit. Kryeqyteti katalonisë deklaron së është gati dhe është “veshur” me ngjyrat e konferencës. Deri sot në mëngjes, organizatorët duhet të përballeshin, përveç numërit të madh të ekzpozuesve dhe të kompanive […] 12 April 2012 at 12:12 am
0
Samusng-MWC12-2-e1330256560269

Si një gazetar freelance “zbulon” tabletën Samsung Galaxy Note 10.1 @MWC2012

by Aldo Rama Nuk ka paparaci vetëm për yjet e Show Business. Por ka edhe për yjet e tech busness dhe sidomos në evente të tilla si ky i Barcelonës. s Një fotograf dhe njëherazi gazetar Suidez, Andres Frick që prej shumë vitesh ndjek zvillimet në tregun e celularëve. U gjend tek hoteli që ka “pushtuar” Samsung-u dhe […] 11 April 2012 at 11:22 pm
0
20120226_192040

Sony Press Event live @MWC 2012

by Aldo Rama 20:28 Pra… kjo ishte. Tani digitallife.gr rend për të bërë “hands-on”! 20:27 Sony bëhet gati të shaq në tv fushatën e saj më të rëndësishme reklamuese. 20:24 Xperia U do të disponoj procesor dual-core 1GHz, ekran 3,5 inç, kamera 5MP, dhe elementi I saj “transparent”do të përshtatet tek foto që do shihni ose tek ngyrat […] 11 April 2012 at 10:23 pm
0
89643_GlassCover_red_side_hr1-198x300

Krusell: Seritë e reja ekologjike BIOSERIES shkaktuan emocione të fuqishme në Barcelonë

by Aldo Rama Krusell zgjodhi sërisht Barcelonën për të prezantuar serinë e re të produkteve të saj. Me një dallim të vetëm, nuk prezantojë thjeshtë serinë e re të kapakëve mbrojtës që dallohen nga dizajni i veçantë. Krusell si një nga kompanitë e pakta që investojnë në kërkim dhe në inovacion, këtë vit e ngriti nivelin, duke prezantuar […] 11 April 2012 at 09:26 pm
0
526235803

Nokia Press event @MWC2012 Live!

by Aldo Rama 10:30 Titujt e mbylljes të Nokia Press event #MWC12 10:22 Pzetje nga Engadget, pse pureview disponohet në një pajisje me këtë llojë dizajni dhe jo me Windows Phone? Joe Harlow tha se ishte një projekt tërësisht Nokia dhe ndaj e mbajnë të veçantë. 10:21 Ishte një vit plot sfida për Nokian dhe viti që vjen […] 11 April 2012 at 11:30 am
0
Nokia-808-6

Shijoni në Hands-on 41 megapixels e Nokia 808 Pure View

by Aldo Rama Çdo gjë është relative. Edhe kur bëhet fjalë për një smartphone me sensor 41 megapixels, që pjesa më e madhe e shtypit e ka  quajtur që tani si “camera phone” më të mirë të vitit. Për të gjithë ata që nuk iu kujtohet, Nokia ka një traditë të gjatë në fushën e  “optikës”, duke nisur […] 10 April 2012 at 12:59 pm
0
xperia-p-s-u1

Sony Xperia P & Xperia U: Prezantimi zyrtar në MWC 2012

by Aldo Rama Sony mobile – në prezantim e parë në Mobile World Congress në periudhën post Sony Ericsson – prezantoj pajisjet e saj të reja të “familjes” NXT, ku përveç Sony Xperia S, që e njohëm gjatë CES 2012, përfshinë modelet Xperia P dhe Xperia U. Sony Xperia P disponon procesor dual-core, ekran 4 inç, me teknologji […] 9 April 2012 at 06:20 pm
0
LG_MWC01_610x407

LG mbështetet në standarde të larta, MWC 2012

by Aldo Rama Standarde të Larta. Ky lshtë prioriteti i LG-së, ashtu si dhe në vitet e kaluar, që të lë gjurmën e saj në tregun e smartphone-ve, kështu që i është drejtuar LTE-së, ekranëve (HD) të garnacisë së lartë dhe procesorëve quad-core. Të gjitha pajisjet që pamë në ditë e kaluara tek “publikoheshin” paraprakisht, kanë emërues të […] 9 April 2012 at 03:00 pm
0
nokia-808-pure-view-02

Nokia 808 Pure View: Me kamera 41 MPixels!

by Aldo Rama Celulari që të gjithë prisnin... pajisja për të cilën Nokia na kishte përgatitur ditë më parë me teaser “Pure-View” është fakt. Nokia 808 Pure View u prezantua para pak orësh në Barcelonë. Pajisja ka një sensor kamere të mbreslënës me rezolucion 41MPixels (!). Kjo gjë tingëllon “joreale”, por le të shohim si arrin ta bëj […] 9 April 2012 at 11:24 am
0
Hands_on_HTC_One_X

HTC One X. Shih këtu hands-on e parë

by Aldo Rama Mbase celulari më i mirë i ekspozitës. Me procesor quad-core në 1,5GHz, ekran 4,7 me rezolucion HD 720 dhe ndriçues 8MPixels CMOS BSI (BSI* back illuminated sensor). Është e vërtet se materiali me të cilin është bërë na kujton Nokia N9 (shih polycarbonate) por ajo që ka rëndësi është rezultati dhe cilësia e mirë e […] 9 April 2012 at 09:00 am